Calendar

Calendari d’esdeveniments

Jun
11
Dom
CANÇÓ DE LA SETMANA: “QUINA CALITJA” LA GOSSA SORDA
Jun 11 a las 9:39 – Jun 30 a las 10:39

S’han acabat
tardors i primaveres,
i els tarongers floreixen
pel febrer.
Puja la mar
i trenca les barreres,
i el temps que ens queda
s’acaba, s’acaba, s’acab.
Compte enrere en marxa.
Matar de fam ja no és suficient
el sistema, la butxaca,
matar de calor i morir-se de sed
.
I ara diuen que tots som culpables,
mentre ells fan negoci de l’escalfament.
Caradures, putrefactes ,
ja no ens en queda una altra
que anar a per ells.
Quina calitja
I quin soliman
Em passaria mil hores mirant-te
mentre pugen els oceans.
Redéu quina basca
Quina xafogor
Passaria mil hores mirant-te.
Bullirà la mar
Com cassola al forn
El temps s’acaba
S’acaba.
Compte enrere en marxa.
Els dies de glòria ja s’han acabat,
mercat lliure, competència,
l’American Dream
ens està sortint car
I ara venen els sabuts que faltaven,
que de les desgràcies faran capital,
i triaràs en democràcia
canvi climàtic o final nuclear?
Quina calitja
I quin soliman
Em passaria mil hores mirant-te
mentre pugen els oceans.
Redéu quina basca
Quina xafogor
Passaria mil hores mirant-te.
Bullirà la mar
com cassola al forn.
El temps s’acaba
s’acaba.
El temps s’acaba i no fem res
El temps s’acaba
Bullirà la mar.

http://ca.wikipedia.org/wiki/La_Gossa_Sorda

Jun
28
Mie
CALENDARI PROVES EXTRAÒRDINARIES
Jun 28 a las 7:41 – Jul 3 a las 8:41

CALANDARI PROVES extra .2017doc, per si vols descarregar el document

 

PROVES EXTRAORDINÀRIES DE MATÈRIES PENDENTS D’ALTRES CURSOS (ALUMNES DE 2N, 3R I 4RT DE L’ESO)                                         Curs 2016-2017

 

DIMECRES 28 DE JUNY 2017

 

 HORES ASSIGNATURES LLOC-AULES
8:00- 9:30  MATEMÀTIQUES AULES MAT
9:30-10:30 ED.FÍSICA     

FISICA I QUÍMICA

AULA CIÈNCIES/GIMNÀS
10:30-11:30 C.NATURALS/ BIOLOGIA I GEOLOGIA AULES CIÈNCIES
11:30-12:30 ANGLÈS / FRANCÈS       AULES ANGLÈS
12:30-13:30 CASTELLÀ AULES CASTELLÀ
13:30-14:30 VALENCIÀ AULES VALENCIÀ
14:30 -15:30 E.P.V. / DIBUIX TÈCNIC AULES DIBUIX /UUMM
15:30-16:30 MÚSICA AULES MÚSICA
16:30-17:30 CIÈNCIES SOCIALS  , Gª I Hª AULES HISTÒRIA
17:30-18:30 TECNOLOGIA TECNOLOGIA.

 

PROVES EXTRAORDINÀRIES TOTS ELS CURSOS d’ESO I 1R BATXILLERAT                                    

DIMECRES 28 DE JUNY 2017

 

 HORES ASSIGNATURES LLOC-AULES
8:00- 9:30 MATEMÀTIQUES 1R BATX I 1R ESO UUMM
9:30 – 11:00 ED.FÍSICA     

INFORMÀTICA

GIMNÀS/ED.FIS/UUMM

AULES INFO

12:30-14:00 FILOSOFIA 1 BATXILLERAT AULA FILO

 

PROVES EXTRAORDINÀRIES DE TOTS ELS CURSOS D’ESO I BATXILLERAT)                                Curs 2016-2017

DIJOUS 29 DE JUNY 2017

 

 HORES ASSIGNATURES LLOC-AULES
8:00- 9:30 MATEMÀTIQUES DE

2N, 3R I 4RT  ESO

AULES MAT/UUMM
9:30-11:00 CASTELLÀ DE

1R BAT I  1R ESO

AULES CASTELLÀ/UUMM
11:00-12:30 CIÈNCIES NATURALS/BIO I GEO/BIO I CCI

GREG  /CC

AULES CIÈNCIES I UUMM

AULA LLATÍ

12:30-14:00 VALENCIÀ UUMM/AULES VAL
15:00-16:30

 

TECNOLOGIA

EPV

AULES TECNO

UUMM

16:30- 18:00  ANGLÈS (TOTS ELS CURSOS) AULES ANGLÈS/UUMM

 

FRANCÈS 1R I 2N IDIOMA DEPT FRANCÈS

 

PROVES EXTRAORDINÀRIES DE  TOTS ELS CURSOS  D’ESO I BATXILLER)                                     Curs 2016-2017

DIVENDRES 30 DE JUNY 2017

 

 HORES ASSIGNATURES LLOC-AULES
8:00- 9:30  CASTELLÀ DE

2N, 3R I 4RT D’ESO

AULES CASTELLÀ/UUMM

 

9:30-11:00 GEOGRAFIA/HISTÒRIA

CIÈNCIES SOCIALS

Hª MÓN CONT.

LIT.UNIVERSAL      

AULES HISTÒRIA

UUMM

11:00-12:30 FÍSICA I QUÍMICA

ECONOMIA

LLATÍ   /CC

RELIGIÓ

AULES CIÈNCIES

AULES HISTÒRIA

AULA LLATÍ

AULES

UUMM

12:30-13:30 MÚSICA DE 1R ESO

LENG. MUSICAL DE 1R BAT

FILOSOFIA/ VALORS ÈTICS/EPC

UUMM

 

AULA FILO

13:30-14:30 MÚSICA DE 2N, 3R I 4RT ESO UUMM
14:00 -15:30 IAEE AULA HISTÒRIA

 

 

 

 

FORMACIÓ PROFESSIONAL BÀSICA

 

 FPBÀSICA 1R                   DILLUNS    3 JULIOL

 

 HORES ASSIGNATURES LLOC-AULES
9:00-10:00 CAP MA04
10:00-10:30 ANGLÈS MA04
10:30- 11:30 FOL MA04
11:30- 12:30 CSO1 MA04
12:30-13:30 OAD INF02
13:30-14:30 MMSI INF02

 

 FPBÀSICA 2N                   DILLUNS    3 JULIOL

 

 HORES ASSIGNATURES LLOC-AULES
9:00-10:00 OCE AULA GRUP
10:00-11:30 CAP2 AULA GRUP
11:30- 12:30 CSO2 AULA GRUP